Apocalypse ASA-1500.2
Available
Share
SpecifikationDetaljer
ModellApocalypse ASA-1500.2
Antal kanaler2
FörstärkarklassD
Effekt RMS @ 1 ?2 x 1510 W
Effekt RMS @ 2 ?2 x 890 W
Effekt RMS @ 4 ?2 x 550 W
Effekt RMS bryggat @ 4 ?1 x 1800 W
Effekt RMS bryggat @ 2 ?1 x 3000 W
Frekvensområde10 Hz ? 20 000 Hz
Högpassfilter10 ? 1200 Hz / 100 ? 12 000 Hz
Lågpassfilter10 ? 1200 Hz / 100 ? 12 000 Hz
BandpassfilterJa
SubsonicfilterNej
Bass boostNej
Bassremote / fjärrkontrollJa
Dämpfaktor? 200
Signal-brusförhållande? 91 dB
THD (Distorsion)0,01%
Driftspänning11 ? 15 V
Ingångskänslighet0,2 ? 6 V
Högnivå-ingångJa
Lågnivå-utgångNej
Rekommenderad kabelstorlekStröm/Jord: 50 mm²