Eighteen Sound 15NLW9300 - 8
Available
Share
Eighteen Sound 15NLW9300 - 8 är en avancerad 15" neodym - woofer utvecklad för extremt hög SPL och långvarig tillförlitlighet. Den kombinerar en kraftfull 100 mm talspole med en ventilerad magnetstruktur och lätt konmaterial, vilket ger hög känslighet och låg distorsion. Konstruktionen är optimerad för touring, PA - system och installationer där maximal effekt och uthållighet krävs. Tekniska data: - Storlek: 15" (ytterdiameter ca 386 mm, infällnadsdiameter 355 mm, djup 200 mm) - Impedans: 8 ohm - Känslighet: 96 dB (1 W / 1 m) - Märkeffekt: 1000 W AES, max 2000 W kontinuerlig - Frekvensomfång: 35 - 2000 Hz - Talspole: 100 mm (4") - Magnet: Neodymium - Vikt: 8.5 kg Thiele/Small - parametrar: - Fs: 35 Hz Qts: 0.28 Qes: 0.29 Qms: 7.5 Re: 5.3 ohm Mms: 180 g Baffelutskärning: 355 mm Bultcirkeldiameter: 370 mm Totaldjup: 200 mm - Fs: 35 Hz - Qts: 0.28 - Qes: 0.29 - Qms: 7.5 - Re: 5.3 ohm - Mms: 180 g - Baffelutskärning: 355 mm - Bultcirkeldiameter: 370 mm - Totaldjup: 200 mm Rekommenderad användning: - Bas och subbas i professionella PA - system - Kabinett: Basreflex eller horn, 100 - 180 dm³ - Delningsriktvärden: HP 35 - 40 Hz, LP upp till 1.2 - 1.5 kHz - Avsedd för extrem SPL och robust långtidsprestanda Artikelnr: - Tillverkare: Eighteen Sound - Modell: 15NLW9300 - 8 - Kategori: Woofer / LF driver