Deaf Bonce Apocalypse ASA-4000.1
Saatavilla
Share
Apocalypse ASA-4000.1 ? Monoblock Klass D slutsteg
Apocalypse ASA-4000.1 är ett extremt kraftfullt monoblock Klass D-slutsteg tillverkat i Korea. Med upp till 4000 W RMS vid 1 ohm levererar det rå kraft och dynamik för SPL-system. Trippel strömmatning, robust konstruktion och basremote med voltmätare och clip-indikator gör det till ett av de mest pålitliga stegen på marknaden.
Tekniska data
  • Klass: D
  • Kanaler: 1 (monoblock)
  • Effekt (RMS): 4000 W @ 1 ? (14.4 V)
  • Effekt (RMS): 3010 W @ 1 ? (12 V)
  • Effekt (RMS): 2620 W @ 2 ? (14.4 V)
  • Effekt (RMS): 1530 W @ 4 ? (14.4 V)
  • Frekvensomfång: 10 ? 250 Hz
  • Filter: LPF 35?250 Hz, Subsonic 10?50 Hz, Bass boost 35?250 Hz
  • Ingångar: 0 Ga (trippel 55 mm²)
  • Utgångar: 8 Ga
  • Signal/brusförhållande: ? 92 dB
  • Dimensioner: ca 70 cm längd
  • Tillverkning: Korea
Rekommenderad användning
  • SPL-system med extrema basar
  • 1 ohm-drift för maximal effekt