Deaf Bonce MACHETE MLA-80.4XS
Saatavilla
Share
Deaf Bonce MACHETE MLA-80.4XS
Produktbeskrivning
MLA-80.4XS är ett ultrakompakt 4-kanaligt slutsteg i klass D, konstruerat för att leverera hög prestanda i installationer med begränsat utrymme. Med 125 W RMS per kanal vid 2 Ohm och 250 W bryggkopplat vid 4 Ohm erbjuder steget kraftfull och ren ljudåtergivning. Utrustat med variabla delningsfilter, crossover på 12 dB/Oct och robusta terminaler ? allt i ett chassi på endast 151 × 83 mm.
Teknisk Information
SpecifikationVärde
ModellMLA-80.4XS
Antal kanaler4
FörstärkarklassD
Effekt RMS @ 2 Ohm4 × 125 W
Effekt RMS @ 4 Ohm4 × 80 W
Effekt RMS Bryggkopplat @ 4 Ohm2 × 250 W
Frekvensomfång20 ? 20000 Hz
Highpassfilter40 ? 400 Hz
Lowpassfilter40 ? 400 Hz
Crossover slope12 dB/Oct
LPF och HPF samtidigtJa
Signal/brusförhållande? 85 dB
Dämpfaktor? 180
Ingångsterminal4 Ga
Utgångsterminal8 Ga
Minsta last per kanal2 Ohm
Minsta last i bryggkoppling4 Ohm
Driftspänning9 ? 15 V
Mått (B×L×H)83 × 151 × 35 mm